ANA SAYFA / TRENDLER

Saç Neden Koparak Dökülür, Güçlü Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Birçok farklı sebebe bağlı olarak gelişebilen koparak saç dökülmesi, kadınların en yaygın saç problemlerinden biri.

Uzmanlara göre, yetişkin bir bireyde günlük 100-150 saç telinin dökülmesinin gayet normal. Ama saçlarınız avuç avuç dökülüyorsa, saçlar her geçen gün daha cansız ve soluk görünüyorsa koparak saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya olabilirsiniz. Peki koparak saç dökülmesini tetikleyen sebepler nelerdir?

       Mevsim Geçişleri

  • Mevsim geçişlerinde saçlarınızın yoğun bir şekilde koparak döküldüğüne şahit olabilirsiniz. Hava şartlarındaki değişimin vücut üzerindeki etkilerinden biri olan bu durum, mevsim geçişinin sona ermesi ile azalabilmektedir.

Hormonal Değişiklikler

  • Hamilelik, doğum gibi hormon seviyelerinin ciddi oranda değiştiği durumlarda, hormonel kaynaklı koparak saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalınabilir.

Vitamin ve Mineral Eksikliği

  • Saçın yapısını destekleyen bileşenlerin eksikliği durumunda saçlar yoğun bir şekilde koparak dökülebilir. D vitamini, demir, folik asit, çinko; özellikle de biotin ve vitamin b5 içerikleri vücuda yeteri kadar alınmazsa koparak saç dökülmesini tetikleyebilir.

Stres

  • Stres hem cildin hem de saçların en büyük düşmanlarından biri. Yoğun çalışma saatleri, gergin zamanlar, yetersiz uyku ve stres dolu günler saçların koparak dökülmesine neden olabilir.

Saçları Yıpratan Uygulamalar

  • Sürekli olarak ısıl işleme ya da kimyasal uygulamalara maruz bırakılan saçlar ciddi anlamda yıpranabilir ve bu işlemler saçların koparak dökülmesine sebep olabilir.

 

  • Koparak saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olan ve saçlarını güçlendirecek bir saç bakım serisi arıyorsan, L’acrose Factor 5 Bakım Şampuanının gücü karşısında hiçbir şey duramaz! Zayıf ve dökülmeye eğilimli saçlar için özel olarak geliştirilen ve arginine biotin ve B5 vitamini içerikleri ile zenginleştirilen Komple Direnç bakım ürünleri ile kökten uca 2 kat daha güçlü saçlara kavuşabilirsin!